yurtdisinda lise ve universite egitimi

yurtdisinda lise ve universite egitimi
yurtdisinda lise ve universite egitimi

31 Aralık 2013 Salı

İngilizce Nasıl Ogrenilir? İngiltere Dil Okulları ve İngilterede Dil Egitimi

Yurtdışı Dil Okulları - İngiltere Dil Okulları ve İngilterede Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi almak istiyorsanız, İngiltere kesinlikle doğru tercih !

İngilizce Nasıl Öğrenilir ? - İngilizceyi ancak doğal ortamında çalıştığımız ve kullandığımız sürece öğrenebiliriz. Bu gerçek aslında tüm yabancı diller için geçerlidir. İngilizcede sadece çok kelime bilmek veya sadece gramer alt yapımızın çok iyi olması bazı açılardan avantaj sağlasa da, ingilizcenin bütünü açısından yine de çok eksiğimiz var demektir. İngilizceyi rahat ve akıcı konuşabilmek için, hem kelime bilgisinin gelişmiş olması, hem gramer alt yapısının oturmuş olması gerekir. Ayrıca ana dili İngilizce olan kişilerle bol bol vakit geçirmek, onların ingilizceyi nasıl kullandıklarını duymak gerekir. Ancak kelime yapılarını, ifade biçimlerinin nasıl kullanıldığını gerçek ortamında duyarsanız, sizin de konuşma ve kendinizi ifade etme yetenekleriniz gelişecektir.

İngiltere'de İngilizce Dil Okulları - İngilizcenin yüz yıllardır ana dil olarak konuşulduğu hatta İngilizcenin doğduğu ülke diyebileceğimiz ülke İngiltere'dir. İngiltere'de İngilizce dil eğitimi adeta büyük bir sektör haline gelmiştir. Dünyada yüz binlerce genç, ingilizce dil eğitimi için İngiltere'yi seçmektedir. İngiltere'de ingilizce dil eğitimi alan öğrencilerin bir kısmı İngiltere'de ÜNİVERSİTE veya YÜKSEK LİSANS eğitimlerine devam edebilmek için, bir kısmı LİSE YILI eğitimi alıp sonrasında üniversiteye kolay geçiş yapabilmek için, pek çoğu da İngiltere'yi doyasıya gezerek kültürünü yakından tanımak için İngiltere'yi seçmektedirler.
İngiltere'de Dil Eğitimi - İngiltere'de hemen hemen herkesin ihtiyaçlarına yönelik programlar sunan yüzlerce okul bulunmaktadır. Amacınız ne olursa olsun size uygun pek çok dil okulu ve şehir alternatifiniz olacaktır. İngiltere'de temel İngilizce derslerinin yanısıra, tüm dünyada geçerli testler olan IELTS, TOEFL gibi sınavlara hazırlanabilir, akademik hayatınıza İngiltere'de devam edebilmek üzere becerilere sahip olacağınız kurslara katılabilir, mesleki hayatınızda çok işinize yarayacak İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi gibi eğitimlere katılabilir ve doğal ortamında olacağınız için çok hızlı şekilde ingilizcenizi geliştirmiş olursunuz.
Neden İngiltere'de İngilizce ? - Coğrafi olarak İngiltere bize 3 saat uçuş mesafesindedir. Ayrıca ülkemizden sadece Londra yakınlarındaki havaalanlarına değil, İngiltere'nin pek çok şehrine çok sayıda direk uçuş bulunmaktadır. İngiltere'de pek çok şehirde çok yüksek kalitede dil okulları bulunmaktadır. İngilizcenin doğduğu ülkedir dolayısıyla sadece okul ortamınızda değil her yerde bol bol pratik yapma şansınız olur.

İngilterede Dil Okullarımızın Bulunduğu Şehirler - İngiltere'de yaklaşık 15 şehirde ingilizce dil eğitimi veren okullarımız bulunmaktadır. Elbette en popüler şehirler Londra, Brighton ve Bournemouth gibi şehirlerdir. Bununla birlikte, nufusu 10,000 ile 200,000 kişi aralığında değişen, daha küçük, İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz ve okul dışında daha çok pratik yapabileceğiniz de pek çok şehir alternatifi bulunmaktadır. İngiltere, Amerika ve Kanada'ya oranla daha küçük yüz ölçümüne sahiptir. Dolayısıyla, 3 aylık bir süre İngiltere'de dil eğitimi alsanız dahi, tüm ülkeyi tren veya otobüs ile rahatça dolaşabilir, ülkenin hemen her noktasını rahatlıkla gezebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları ve İndirimli Okullar - İngiltere'de ingilizce dil eğitimi almak, genel kanının aksine Türkiye'de dil eğitimi almaktan daha ekonomiktir. İngiltere'de ingilizce dil eğitimi aldığınız zaman, ingilizce derslerinin saatlik ücreti yaklaşık 8 TL ile 15 TL aralığında olmaktadır. Bu rakamlar, resmi Türkiye temsilciliğini yaptığımız ingiltere dil okullarımızın ortalama fiyatlarından alınmıştır. Pek çok öğrenci, Türkiye'de bulundukları şehirlerde dil okullarına yazılarak binlerce lira ödemekte, halbuki alınan ders saati ve toplam maliyet karşılaştırması yapıldığında hem bu eğitimlerin pek işe yaramadığı hem de maliyetlerin aslında Türkiye'de çok daha yüksek olduğu maalesef programların sonunda görülmektedir. Her zaman söylediğimiz gibi yabancı dil yerinde öğrenilir. Ayrıca, İngiltere'deki dil okullarımız yıl boyunca çeşitli indirimler yapmakta ve bunu POSEIDON Yurtdışı Eğitim vasıtası ile kendilerine ulaşan öğrencilere uygulamaktadırlar. Bu indirimleri ilgili sayfalarımızdan (Haftanın İndirimli Dil Okulu, Poseidon'a Özel Dil Okulu İndirimleri, gibi) sürekli takip etmenizi tavsiye ederiz.

İngiltere'de İngilizce Dil Okulları Sürekli Denetlenmektedir - Yabancı ülkelerden yüzbinlerce öğrencinin ingilizce öğrenmek veya ingilizcelerini geliştirmek için akın ettiği İngiltere'de, ingilizce dil okullarının eğitim standartlarını belirleyen ve dil okullarının bu standartlar doğrultusunda eğitim verdiğini sürekli denetleyen kurumlar bulunmaktadır. POSEIDON, sadece ve sadece eğitim standartları yüksek ve ilgili kurumlardan akredite olabilen yani tüm denetlemeleri başarıyla geçen ingilizce dil okullarının resmi Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.
İNGİLİZCE DOĞAL ORTAMINDA
-- DERS ORTAMINDA ÇALIŞARAK, DUYARAK, KONUŞARAK --
ÖĞRENİLİR !!!  
ingiltere dil okulları, ingilterede dil eğitimi, ingiltere dil okulu fiyatları 2014, ingiltere indirimli dil okulları, ingiltere dil okulu ücretler, ingiltere’de dil okullarımızın bulunduğu şehirler, İngilizce öğrenmek için doğal ortam, ingilterede eğitim, Yurtdışı Dil Okulları, İngiltere Dil Okulları, İngilterede Dil Eğitimi, ingilizce geliştirmek, doğal ortam, ingilizce konuşarak öğrenilir, ingiltere dil okulu ücretleri, dil okulu fiyatları, ingiltere dil okulu maliyetleri

Hiç yorum yok: