yurtdisinda lise ve universite egitimi

yurtdisinda lise ve universite egitimi
yurtdisinda lise ve universite egitimi

28 Ekim 2013 Pazartesi

Yurtdisinda Universite Egitimi

Yurtdışında Üniversite Eğitimi - Neden Yurtdışında Üniversite

Üniversite eğitimini ülke dışında almanın getireceği faydalar en basit şekliyle şöyle sıralanabilir:

UZUN YILLAR YIPRATICI VE STRESLİ ÜNİVERSİTE SINAV SÜRECİ OLMAMASI ! Lise yıllarından itibaren yapılan bir planlamayla, ülkemizde bir işkence haline getirilen üniversite giriş sınavı stresinden kurtulmak mümkün olabilir. Aynı şekilde hazırlık kurslarının yıpratıcı etkileri ve parasal harcamaları da ortadan kalkmış olacaktır.

ÖZGÜVEN KAZANIMI ! Yurtdışında üniversite okumanın getireceği özgüven ve böyle bir eğitimin geleceğe hazırlık açısından kişi üzerinde yapacağı olumlu gelişmelerin maddi karşılığını bulmak elbette çok zordur.

ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİNE ORANLA ÇOK DAHA EKONOMİK ! Ülkemizdeki özel ve vakıf üniversitelerinde her yıl uygulanması adet haline getirilen yıllık ücretler, yurtdışındakilerle mukayese edildiğinde, dışarıdaki üniversitelerde okumadan elde edilecek tasarruf kolaylıkla görülecektir.

- DÜNYADA GEÇERLİLİĞİ OLAN DİPLOMA DEĞERİ ! Yabancı ülkelerde, seçimi iyi yapılmış bir üniversitenin dünya genelindeki diploma değeri maalesef ülkemizde çok az sayıda üniversitemizde bulunmaktadır.

YABANCI DİL BECERİSİ ! Uzun süreli bir üniversite eğitimiyle yerinde elde edilen yabancı dil becerisi, ülkemiz imkânlarıyla maalesef elde edilecek gibi değildir. İleri seviyede kazanılmış bir ya da iki dil becerisi, dünya genelinde geçerli bir diplomayla birleştiğinde, bunun bir gencimize sağlayacağı olumlu katkıları değerlendirebilmek hiç de zor olmasa gerek.

FARKLI KÜLTÜR DENEYİMİ ! Farklı bir kültürün hakim olacağı ortamda eğitim amacıyla harcanacak dört beş yıllık süre, kişisel gelişim üzerinde de çok olumlu etkileri olacaktır.

BİLİMSEL ARAŞTIRMAYA YÖNELİK EĞİTİM ! Ülkemizdeki uygulamaların dışında daha objektif, daha bilimsel, tümüyle araştırmaya ve sorgulamaya dayalı bir eğitimin kişi hatta kişilik üzerindeki olumlu etkileri tartışılamayacak kadar açıktır.

Yukarıda sayılan şartlarda yürütülen bir üniversite eğitimi üzerine  kişisel beceriler de konulduğunda ortaya çıkan donanımlı bir mezunun, ülke içinde ve dışarıda nasıl aranan bir kişi olabileceği de son derecede açıktır. POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize ve ailelerimize tavsiyemiz çocuklarınız daha lise yıllarında eğitim görürken yurtdışı alternatifleri konusunda mutlaka bilgi ve danışmanlık almanızdır.
 
 
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE, ÖN LİSANS, YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ ÜLKELER


Yurtdışında üniversite eğitimi, çocuğunuzun geleceği için yapabileceğiniz tek yatırım değildir. TÜM POSEIDON PROGRAMLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Ayrıca tüm programlarımızla ilgili sorularınıza cevap bulabileceğiniz sayfalarımızın tümünü görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Hiç yorum yok: